fbpx
Fundusze Europejskie
Dolnyśląsk
Unia Europejska

PROTETYKA

 

Nowoczesna protetyka stomatologiczna daje nam możliwości i różne skuteczne rozwiązania zdobycia pięknego uśmiechu.  Statystyki podają, że przeciętny dorosły nie ma kompletnego uzębienie. Brak nawet jednego zęba, czy kilku stanowi poważny problem nie tylko estetyczny ale także funkcjonalny. Już pojedyncze braki  w uzębienia powodują, że pozostałe zęby są bardziej obciążone, przesuwają się i pochylają przez naprężenia i zmiany w rozkładających się siłach żucia. Z upływem czasu braki w uzębieniu zaburzają funkcje żucia, powodując zmiany patologiczne w stawach skroniowo-żuchwowych.

W zależności od braków w jamie ustnej oraz stanu uzębienia lekarz może zaproponować najlepsze rozwiązania spośród szerokiego wachlarza możliwości.

W naszej Klinice oferujemy  protetykę na implantach, korony, mosty i licówki na zębach własnych oraz protezy elastyczne.
Jesteśmy w stanie sprostać każdym oczekiwaniom, nawet tym najbardziej wymagającym. Nasi wykwalifikowani specjaliści zaproponują najlepsze rozwiązanie pod względem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym.
Każda praca protetyczna jest indywidualnie dostosowywana. Na podstawie szczegółowej analizy każdego przypadku omawiany jest przebieg leczenia. Staramy się zastosować optymalne materiały protetyczne tak,  żeby zapewnić pozytywne i najtrwalsze z możliwych rezultaty.

Uzupełnienia ruchome

-protezy osiadające czyli akrylowe
-protezy szkieletowe (na podbudowie metalowej),
-protezy nylonowe lub acetalowe

Uzupełnienia stałe

-licówki ceramiczne

-korony metalowo-porcelanowe
-korony i mosty pełnoceramiczne- prace estetyczne,

-korony i mosty na porcelonowo-cerkonowe

Wszystkie te  koron mogą być założone na zęby własne jak i na implanty.

Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje coraz to bardziej nowoczesnymi i wyspecjalizowanymi rozwiązaniami, które mają przede wszystkim zaspokoić wciąż roznące wymagania Pacjentów.

 
Dlatego też w naszej Klinice stosujemy nowe technologie takie jak system  CAD/CAM czyli komputerowego wspomagania projektowania i frezowania pełnoceramicznych uzupełnień protetycznych. Wykonanie w tradycyjny sposób uzupełnienia protetycznego  wymagało nieprzyjemnych dla Pacjenta wycisków, odlania modeli, procedur technicznych w pracowni protetycznej, transportu pracy między pracownią protetyczną a gabinetem oraz kilku wizyt pacjenta w gabinecie.

Dzięki technologi CAD/CAM cała procedura jest mniej uciążliwa, a prace protetyczne charakteryzują się kilkukrotnie większą wytrzymałością na naprężenia niż tradycyjne prace protetyczne.

 

 

Poniżej przedstawiamy opinie naszego Pacjenta: