fbpx
Fundusze Europejskie
Dolnyśląsk
Unia Europejska

Ortodoncja

 

Leczenie ortodontyczne to proces długotrwały. Czas leczenia zależy od sytuacji wyjściowej, ale również od regularnego odbywania wizyt kontrolnych i dyscypliny przy noszeniu elementów wspomagających leczenie.

Dziś większość ludzi boryka się z  zaburzeniem zgryzu. Niestety tylko część z nich poddaje się leczeniu. Najczęstszym powodem podjęcia się leczenia ortodontycznego są względy estetyczne. Bardzo istotna jest również funkcja zgryzu. Nie leczona wada może spowodować nieodwracalne zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych,  dolegliwości bólowe, a stłoczone zęby często są przyczyną próchnicy na powierzchniach stycznych. To tylko kilka z powodów, dla których warto jest zadbać o prawidłowe ustawienie zębów względem siebie.

W swojej ofercie posiadamy:

 aparaty ruchome

Aparaty ruchome są to aparaty, które pacjent może samodzielnie założyć lub wyjąć z jamy ustnej, stosowane są przede wszystkim w okresie, gdy u dziecka występuje uzębienie mieszane, czyli zarówno zęby mleczne jak i stałe.

Aparat wykonywany jest przez technika na podstawie pobranych wycisków, które wykonujemy na pierwszej wizycie. Kolejna wizyta to oddanie aparatu do użytkowania po uprzednim dopasowaniu do jamy ustnej. Pacjent oraz rodzice są szczegółowo informowani jak dbać o aparat, ile i kiedy należy go nosić, przekazywany jest również szczegółowy instruktaż aktywacji.

 aparaty stałe

Stosowane jest u starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Składają się z: zamków, nak0lejanych na zęby przy użyciu specjalnego kleju; łuku – w postaci drutu przymocowanego do zamków, który wywiera siłę na poszczególne zęby i przesuwa je na odpowiednie miejsce.W swojej ofercie posiadamy zarówno aparaty metalowe jak i estetyczne.

„Czysty szafir

Radiance Plus™ jest najbardziej przeźroczystym ceramicznym zamkiem typu twin dostępnym w ofercie. Udowodniono, że jest bardziej przeźroczysty niż inne monokrystaliczne lub polikrystaliczne systemy ceramiczne. Każdy zamek ortodontyczny Radiance Plus™ powstaje z pojedynczego kryształu czystego szafiru – jednego z najtwardszych naturalnych materiałów w przyrodzie, drugiego po diamencie. Kryształ jest tworzony i szlifowany w wysokiej temperaturze, tak by powstał niezwykle mocny i piękny zamek, który jest prawie niewidoczny na zębach. Ostatnie badanie opublikowane w American Journal of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics uznaje Radiance Plus™ za najbardziej przeźroczysty z wszystkich przebadanych monokrystalicznych zamków

Posiadamy także estetyczne zamki metalowe w kolorze białego złota – zamki Iconix, firmy American Orthodontics.