fbpx
Fundusze Europejskie
Dolnyśląsk
Unia Europejska

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii mająca na celu uzupełnienie pojedynczych lub mnogich braków w uzębieniu. Braki w naszym uśmiechu to nie tylko problem estetyczny ale także zdrowotny. Brak już jednego zęba może powodować, że reszta ulega przemieszczaniu często jest to przyczyna wad zgryzu lub innych dysfunkcji w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Implanty są obecnie najbardziej trwałą i najbardziej nowoczesną metodą uzupełnienia braków zębowych.

 

Implant to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy, zastępujący korzeń utraconego zęba. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest fundamentem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.

W naszej Klinice przed leczeniem implantologicznym lekarz dentysta dokonuje dokładnej  oceny stanu zdrowia pacjenta, jego zębów i kości. Odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej, na której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, wykonuje  badania diagnostyczne oraz ustala plan leczenia. Do wstępnej oceny niezbędne jest także wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, ale by uzyskać pełny obraz sytuacji wykonujemy badanie cyfrowym tomografem komputerowym.

W naszej Klinice wszczepiamy implanty, które można wykorzystywać we wszystkich wskazaniach. Jego pozytywny wpływ na zachowanie poziomu kości brzeżnej został klinicznie udokumentowany.

System ten  jest niezwykle prosty i niezawodny. A jego producent daje dożywotnią gwarancję.

Minimalna liczba komponentów zapewnia maksymalną elastyczność. Można go stosować we wszystkich przypadkach i w dowolnym miejscu w jamie ustnej. Idealny do zabiegów jedno- i dwuetapowych. Odpowiedni także w przypadku natychmiastowego lub wczesnego obciążenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów oferujemy także wszczepianie implantów przy pomocy nawigacji komputerowej.

Nawigacja komputerowa pozwala na precyzyjne umieszczenie implantu w jamie ustnej. Dzięki jej zastosowaniu zabieg implantacji jest znacznie szybszy oraz bardziej precyzyjny, a czas rekonwalescencji po zabiegi znacznie się skraca.

Część 1

 

Część 2

Tutaj przedstawiamy opinie naszego Pacjenta: