fbpx
Fundusze Europejskie
Dolnyśląsk
Unia Europejska

Implantologia

Implantologia to dziedzina stomatologii mająca na celu uzupełnienie pojedynczych lub mnogich braków w uzębieniu. Braki w naszym uśmiechu to nie tylko problem estetyczny ale także zdrowotny. Brak już jednego zęba może powodować, że reszta ulega przemieszczaniu często jest to przyczyna wad zgryzu lub innych dysfunkcji w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych.

Implant to obecnie najbardziej trwała i najbardziej nowoczesną metodą uzupełnienia braków zębowych.

Implant to niewielki tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki lub żuchwy, zastępujący korzeń utraconego zęba. Spełnia on funkcję korzenia zęba i jest fundamentem dla nowej odbudowy protetycznej. Implanty wykonywane są zarówno w celu uzupełnienia braku pojedynczego zęba, kilku zębów, a także przy całkowitym bezzębiu.

W naszej Klinice przed leczeniem implantologicznym lekarz dentysta dokonuje dokładnej  oceny stanu zdrowia pacjenta, jego zębów i kości. Odbywa się podczas wizyty konsultacyjnej, na której przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, wykonuje  badania diagnostyczne oraz ustala plan leczenia. Do wstępnej oceny niezbędne jest także wykonanie zdjęcia rentgenowskiego, ale by uzyskać pełny obraz sytuacji wykonujemy badanie cyfrowym tomografem komputerowym.

W naszej Klinice wszczepiamy implanty Astra Tech Implant System, które można wykorzystywać we wszystkich wskazaniach. Jego pozytywny wpływ na zachowanie poziomu kości brzeżnej został klinicznie udokumentowany.

System Astra Tech  jest niezwykle prosty i niezawodny. A jego producent daje dożywotnią gwarancję.

Minimalna liczba komponentów zapewnia maksymalną elastyczność. Można go stosować we wszystkich przypadkach i w dowolnym miejscu w jamie ustnej. Idealny do zabiegów jedno- i dwuetapowych. Odpowiedni także w przypadku natychmiastowego lub wczesnego obciążenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów oferujemy także wszczepianie implantów przy pomocy tzn. szablonów Simplant.

Simplant jest to nawigacja komputerowa, która pozwala na precyzyjne umieszczenie implantu w jamie ustnej. Dzięki jej zastosowaniu zabieg implantacji jest znacznie szybszy oraz bardziej precyzyjny, a czas rekonwalescencji po zabiegi znacznie się skraca.

Część 1

 

Część 2

Tutaj przedstawiamy opinie naszego Pacjenta: